Powered by Smartsupp
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wybór wentylatora łazienkowego

2022-03-11
Wybór wentylatora łazienkowego

Łazienka to miejsce, które wymaga odpowiedniej wentylacji. Ze względu na problem z parą wodą i wilgocią powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację tego pomieszczenia. Duża ilość pary wodnej oraz wilgoci może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu i problemu z suszeniem mokrych ręczników, po kąpieli. Dlatego warto wybrać odpowiedni wentylator łazienkowy, który będzie wpływał na skuteczność wentylacji. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które na pewno ci w tym pomogą!

Wentylator łazienkowy — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przed zakupem wentylatora łazienkowego zwróć uwagę na kilka ważnych rzeczy:

 • Pierwszym krokiem, w celu kupna wentylatora, jest obliczenie kubatury łazienki. Należy pomnożyć powierzchnię podłogi (długość x szerokość) razy wysokość pomieszczenia.
  Przykład: 2m x 2m x 2,5m = 10m3

 • Następnie należy określić wartość, jaką wydajność powinien mieć wentylator. Przyjmijmy, że w ciągu godziny, powinniśmy wymieniać powietrze 10 razy. W tym celu należy pomnożyć wymiary naszej łazienki razy 10.
  Przykład: 10m3 x 10 = 100m3/h

 • Posiadając już wentylator, na pewno będziesz się zastawiać, czy umieścić go na suficie czy może na ścianie?
  Podpowiadamy:
  Wentylatory są przystosowane do pracy na ścianie. Nie wszystkie nadają się do montażu na suficie. Źle dobrany wentylator może szybciej się zużyć lub głośno pracować.

 • Dodatkowe funkcje, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora łazienkowego:

  1. Wyposażenie wentylatora w klapę zwrotną, która jest szczególnie przydatna w blokach, lub jeśli w jednym ciągu wentylacyjnym jest połączony szereg pomieszczeń.
  2. Regulowane opóźnienie czasowe, które przydaje się w pomieszczeniach, w których występuje duża wilgotność. Dzięki tej funkcji wentylator będzie działał przez określony czas, po wyłączeniu światła, do którego jest podłączony. Wentylator w tym czasie będzie wymieniać powietrze i tym samym zmniejszać wilgotność w łazience.
  3. Wyposażenie wentylatora łazienkowego w czujnik ruchu lub czujnik wilgotności. Przydatne jest to w momencie, kiedy wyjdziemy z łazienki lub kiedy wilgotność obniży się, wentylator po prostu się wyłączy i przestanie pracować.
  4. Opcja timer w wentylatorach łazienkowych pozwala nam włączyć lub wyłączyć wentylator o określonych godzinach.

Wentylatory łazienkowe Netwent

Wybór wentylatora łazienkowego musi być dokładnie przemyślany. Wybierz odpowiedni do swoich potrzeb, abyś w stu procentach był zadowolony z jego działania. W ofercie sklepu Netwent znajdziesz szeroki wybór wentylatorów łazienkowych w przystępnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami!

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 52 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Polecam
2024-04-23
Bardzo dobra obsługa, towar dobrej jakości, szybka dostawa Polecam
pixel