Powered by Smartsupp
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Syndrom Chorego Budynku

2022-07-12
Syndrom Chorego Budynku

Warunki panujące w domu wpływają na nasze samopoczucie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na zdrowie może mieć temperatura, nasłonecznienie czy wilgoć. Nieodpowiednie warunki panujące w domu mogą zwiększyć ryzyko zachorowalności np na astmę. Jak zadbać o odpowiednie warunki w domu, tak aby wszyscy domownicy mogli cieszyć się z komfortowego przebywania w pomieszczeniach?

Czym jest Syndrom Chorego Budynku?

Przebywanie w nieodpowiednim pomieszczeniu zaczyna wywoływać u człowieka różne dolegliwości, jak na przykład bóle i zawroty głowy, mdłości czy wysychanie spojówek — wtedy mamy do czynienia z syndromem chorego budynku.

Co jest przyczyną syndromu chorego budynku? Syndrom ten pojawia się, kiedy powietrze w budynku jest zanieczyszczone. Czynników, które odpowiadają za ten syndrom, może być wiele:

  • dym tytoniowy
  • nadmierna wilgoć
  • wadliwa wentylacja i klimatyzacja
  • materiały budowlane — szkodliwe dla zdrowia

Jak dbać o swoje zdrowie w budynku?

Podstawą dobrego samopoczucia w budynku jest dopływ świeżego powietrza. Zadbamy o to poprzez codzienne wietrzenie budynku oraz wyposażenie domu w odpowiednią wentylację decydując się np. na kratki wentylacyjne. Brak dopływu świeżego powietrza może doprowadzić mieszkańców do różnych symptomów chorobowych, które pojawiają się wyłącznie podczas przebywania w tego typu pomieszczeniach.

Nieprawidłowa wentylacja, lub jej całkowity brak to idealne warunki do powstawania pleśni lub grzybów. Wietrzenie tradycyjne to minimum, które powinniśmy robić w dążeniu do czystego powietrza w pomieszczeniu.Podstawową zasadą prawidłowej wentylacji jest dostarczenie świeżego powietrza do wszystkich pomieszczeń w budynku. Następnie powietrze powinno przemieszczać się do kanałów wywiewnych, które umieszczone są zazwyczaj w łazienkach czy kuchniach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko ok, sprawnie i dobra jakość
2024-01-09
Super szybka dostawa, produkt dobrej jakości.
pixel