Powered by Smartsupp
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nawiewniki okienne czy ścienne?

2022-05-26
Nawiewniki okienne czy ścienne?

Nawiewniki to urządzenia, które montowane są w ścianach zewnętrznych budynku lub w oknach. Zadaniem tych urządzeń jest zapewnienie dopływu świeżego powietrza do domu. Precyzyjne szczelne okna niestety nie dostarczają wystarczającej ilości świeżego powietrza do pomieszczenia. Przez to cyrkulacja wewnątrz budynku zostaje zaburzona. Dlatego w tej sytuacji doskonale sprawdzą się urządzenia nawiewne.

Rodzaje nawiewników

Nawiewniki są niezbędnym elementem w budynkach, w których występuje wentylacyjna grawitacyjna lub wywiewna mechaniczna. Dopływ świeżego powietrza jest wręcz nakazany przez prawo budowlane. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie:

Nawiewniki ścienne czy okienne?:Nawiewniki ścienne: do głównych zadań nawiewnika ściennego należy dostarczenie odpowiednio dużej ilości świeżego powietrza przy niskim poziomie hałasu. Standardowe nawiewniki ścienne składają się z trzech części: regulator wewnętrzny, zewnętrzna czerpnia oraz rura kanału przelotowego, która łączy wszystkie te elementy. Nawiewniki ścienne charakteryzują się odpornością na srogie zimy, łatwością czyszczenia oraz wymiany filtra, łatwym montażem, a także wysoką ochroną przeciw skraplaniu się pary wodnej na wewnętrznej obudowie.

Nawiewniki okienne: posiadają niższą izolację akustyczną w porównaniu do nawiewników ściennych. Montowane są one w stolarce okiennej lub nad górną częścią ramy, mają zazwyczaj podłużny kształt idealnie dopasowujący się do wyglądu ramy. Nawiewniki okienne zazwyczaj składają się z dwóch części: zewnętrzna czerpnia oraz wewnętrzny regulator.

Wybór nawiewników

Wybór nawiewnika zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych potrzeb. Ich cel jest tak naprawdę taki sam, czyli zapewnienie dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia. Nawiewniki okienne, a także ścienne można wyposażyć w dodatkowe filtry antyalergiczne czy antysmogowe. Różnią się jedynie izolacją akustyczną, która jest nieco lepsza w nawiewnikach okiennych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-11
Dostawa bardzo szybko
2024-01-09
Super szybka dostawa, produkt dobrej jakości.
pixel