Powered by Smartsupp
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zamontować kratkę wentylacyjną?

2022-04-26
Jak zamontować kratkę wentylacyjną?

Odpowiednia wentylacja pomieszczenia usuwa nieprzyjemne zapachy oraz niweluje wilgoć. Zapewnia nam to na przykład wentylator łazienkowy, który jest niezbędnym elementem w wyposażeniu łazienki.Kratki ścienne są zakończeniem kanału wentylacyjnego. Posiadają siatkę, która uniemożliwia przedostanie się owadom, a także żaluzję, która odpowiada za regulację przepływu powietrza oraz skośny wylot powietrza. Kratka ścienna wykonana jest z tworzywa sztucznego lub z metalu. Odpowiednie rozmieszczenie kratki wentylacyjnej wpływa na prawidłowy przebieg powietrza.

Montaż kratki wentylacyjnej

Montaż kratki wentylacyjnej nie jest tak trudnym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Zacznijmy od tego, że kratka wentylacyjna powinna być zamontowania nie niżej niż 15 cm od sufitu. Dlaczego? Ponieważ właśnie na tej wysokości gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Jeżeli mamy już odpowiednio dobraną kratkę wentylacyjną pod względem rozmiaru czas przystąpić do montażu:

  1. Na sam początek pamiętaj, że odpowiedni rozmiar kratki wentylacyjnej ułatwi sprawy montaż.
  2. Jeśli najpierw musisz usunąć starą kratkę wentylacyjną, użyj w tym celu ostrego narzędzia, którym podważysz kratkę. Po wyciągnięciu starej kratki należy podkuć przecinakiem ramkę i usunąć.
  3. Aby mieć pewność, że nowa kratka wentylacyjna jest odpowiednio dopasowana, należy przyłożyć nową ramkę do otworu wentylacyjnego i zaznaczyć ołówkiem jej brzegi.
  4. W celu dalszego montażu przy pomocy przecinaka należy skuć otwór w celu jego powiększenia, tak aby pasował do wymiarów nowej kratki. Pamiętajmy o tym, aby wykonywać to delikatnie w celu uniknięcia niepożądanych szkód.
  5. Następnie brzegi należy wyrównać gipsem szpachlowym.
  6. W momencie, kiedy masa gipsowa jest jeszcze świeża, należy włożyć do niej ramkę kratki. W celu poprawek ewentualne ubytki można uzupełnić resztą gipsu.
  7. Aby zadbać o prawidłową stabilizację kratki ściennej, należy usunąć blaszki rozporowe oraz docisnąć boki.
  8. Po wyschnięciu gipsu możemy przystąpić do zeszlifowania przy pomocy papieru ściernego.
  9. Po oczyszczeniu ściany z pyłu, możemy rozpocząć malowanie, w celu zniwelowania różnicy między resztą ściany, na której znajduje się otwór.
  10. Jeżeli farba wyschnie, możemy włożyć, nową kratkę wentylacyjną, mocno ją dociskając, w ramkę.

Kratka wentylacyjna — sklep Netwent

Kratka wentylacyjna nie tylko bierze udział w procesie wentylacji pomieszczenia, ale również jest elementem tworzącym design wnętrza, dlatego kratka ścienna powinna być funkcjonalna i estetyczna. Masz pytanie? My mamy odpowiedź — firma Netwent zaprasza do kontaktu!

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 44 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-02
Super firma, dostawa jako jedyna firma w polsce w 2 dni! Reewelacja. SUper oferta, dobrze zapakowany towar.
2024-03-19
Jest Ok
pixel