Powered by Smartsupp
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Izolacja kanałów wentylacyjnych

2022-07-27
Izolacja kanałów wentylacyjnych

Dlaczego izoluje się kanały wentylacyjne? Izolacja kanałów wentylacyjnych zabezpiecza wentylację przed ogniem oraz skraplaniem pary wodnej. Izolacja działa również jako osłona zapobiegająca utracie ciepła. Dzięki odpowiedniej wentylacji zapewniamy zwiększoną wydajność, która wiąże się z generowaniem oszczędności.

Rodzaje izolacji kanałów wentylacyjnych

Każdy rodzaj izolacji kanałów wentylacyjnych odpowiedzialny jest za różną funkcję:

  • Izolacja termiczna: chroni przed stratami energii. Izolacji termicznej poddaje się kominek czy rury ciepłej wody użytkowej.
  • Izolacja przeciwkondensacyjna: odpowiada za zabezpieczenie instalacji przed skraplaniem się pary wodnej.
  • Izolacja wygłuszenie: zadaniem tego rodzaju instancji jest tłumienie hałasu.

Zadanie kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne są elementem wentylacji grawitacyjnej. Wentylacja jest niezbędną instalacją w każdym budynku. Zapewnia systematyczną cyrkulację powietrza pomiędzy powietrzem, które znajduje się na zewnątrz a powietrzem wewnątrz budynku. Kanały wentylacyjne odpowiadają za prawidłową pracę wentylacji, która wyrównuje ciśnienie pomiędzy strefami.

Kanały wentylacyjne znajdują się w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, toaleta, które pozbawione są okien. Aby zwiększyć efektywność instalacji wentylacyjnej, należy przeprowadzać regularne czyszczenie ręczne lub mechaniczne.

Jaką rolę pełni izolacja kanałów wentylacyjnych?

Główną rolą izolacji wentylacyjnych jest zabezpieczenie jej przed utratą ciepła. Dzięki izolacji zmniejszone są straty energii. Prawidłowa izolacja kanałów wentylacyjnych zabezpiecza przed powstawaniem zawilgoceń, które mogą prowadzić do korozji i rozwijania się grzybów oraz mikroorganizmów.

Kanały izolacyjne od NetWent

Jesteśmy firmą, która wie, jak bardzo ważną rolę pełnią kanały izolacyjne. Profesjonalny zespół NetWent jest do Twojej dyspozycji i odpowie na każde pytanie! Zaufaj naszemu doświadczeniu i precyzji — zapraszamy do kontaktu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 58 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Zamówienie zgodne z opisem, jestem bardzo zadowolony
2024-06-09
Polecam
pixel